Jak pečovat o kyčle miminek při jejich vývoji

Včera v autobuse mě oslovila paní, která mi sdělila svůj názor, že moje miminko nemá dostatečný prostor v kočárku na správně postavení kyčlí.????


Zeptala jsem se na to tedy ortopeda při 3 měsíční prohlídce kyčlí.????‍⚕️


Jelikož má malá kyčle v pořádku a již není žádná kontrola nutná, může se stát, že náš úzký kočárek může kyčlím uškodit? Odpověď pana doktora zněla ne, nemůže. Jak už jsou jednou kyčle správně vyvinuté není možné, aby se jejich vývoj vrátil zpět.


Dobrá zpráva pro všechny s úzkými kočárky tedy je, že do tří měsíců se miminko s roztaženými kolínky nemá problém do kočárku vejít a šíře korbičky ho nijak neomezuje. Pokud máte ve třech měsících stále neuspokojivý nález, je dobré sledovat, jestli kočárek miminko neomezuje a případně pořídit dočasně širší kočárek z druhé ruky nebo miminko nosit v ergonomickém nosítku.

Pro spokojené miminko a jeho maminku rozšiřte kočárek o chytré doplňky, které Vám usnadní každodenní péči o Vaše miminko. Nakupovat můžete zde.

GIF CHYTRA (2)


???????? Do tří měsíců je mnohem důležitější věnovat péči správnému oblékání a balení miminka, aby měla stehýnka volný pohyb. Na místě je používání body s dostatečně vykrojeným otvorem kolem stehen a volných dupaček, namísto legín a džín. Zejména u látkových plen je třeba dbát na to, aby byly zapnuty a vedeny nad kyčlemi a ne přes. Inu, ani já to nevěděla a moje holčička běžně nosí roztomilé legínky. Ale protože nevědomost neomlouvá, neváhejte tento příspěvek sdílet.


➡️➡️➡️ Doporučuji přečíst si tento rozhovor s ortopedem http://www.jansa.cz/problematika-vyvoje-kycli-u-novorozencu